Bolące, piekące i pękające usta to zmora wielu z nas. Potrafią dokuczać nie tylko zimą i latem ale dają o sobie znać także w lżejszych okresach jesiennych i wiosennych. Przyczyn jest kilka, ale na szczęście leczenie nie jest trudne. Wystarczy tylko wiedzieć, co na spierzchnięte usta będzie najelpsze. A tutaj rozwiązań jest kilka w tym tak proste, jak pomadka ochronna Tisane Classic, naturalny kosmetyk na bazie wyciągów z ziół z dodatkiem wosku pszczelego. O nim oraz o innych metodach piszemy w tym artykule.
Przyczyny spierzchniętych ust
Wiatr, mróz, słońce, wysoka temperatura na pewno sprzyjają pękaniu i krwawieniu ust. Wynika to z faktu, że skóra na ustach jest niezwykle cienka i wrażliwa, a dodatkowo wargi są ciągle odsłonięte, pozbawione są zatem właściwej obrony.
Kolejny powód to brak warstwy lipidowej, która naturalnie je nawilża i natłuszcza. To z kolei oznacza, że usta nie mają zdolności do regeneracji.
Wśród innych przyczyn możemy znaleźć jeszcze odwodnienie organizmu, uwarunkowanie genetyczne, a także złe nawyki, do których zaliczamy oblizywanie i przygryzanie ust, co na mrozie może być dla ust niemal zabójcze.
Co na spierzchnięte usta – profilaktyka
Lepiej zapobiegać niż leczyć, jak mówi mądre, stare, polskie przysłowie. Dlatego przede wszystkim należy pozbyć się złych nawyków, zastępując je tymi dobrymi. Jednym z nich jest częste stosowanie ochronnych balsamów i pomadek. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie co na spierzchnięte usta, to poszukaj w aptece pomadki ochronnej Tisana classic, która skutecznie nie doprowadzi do pękania wrażliwej skóry.
Co na spierzchnięte usta – gdy jednak już boli
Rozwiązanie to jest idealne także w sytuacji, gdy jednak problem stał się faktem, a usta zaczynają boleśnie pękać, a nawet krwawić. W odpowiedzi na pytanie co na spierzchnięte usta polecamy Ci wyżej wymienione rozwiązanie. Ten ziołowo-miodowy balsam ma wszystko, co niezbędne, aby uratować i zregenerować skórę warg. Oliwa z oliwek, miód oraz ekstrakty z kojących ziół. Już po pierwszym zastosowaniu poczujesz ogromną ulgę.