Beauty blusher – co wiemy o szarej gąbce?

Beauty blusher – co wiemy o szarej gąbce?

Profesjonalistka w każdym calu

 

Beauty blusher to bliski krewniak ukochanej gąbki do nakładania podkładu i nie tylko. Jego struktura jest taka sama ale ma wyspecjalizowane przeznaczenie. To on jest odpowiedzialny za precyzyjne rozprowadzenie różu na twarzy. Przy nakładaniu różu ważne jest by nie było wyraźnego zaznaczenia linii jego nałożenia lecz żeby róż sprawiaj jak najbardziej naturalne wrażenie. Namocz wodą blusher, odciśnij na nim puder i przykładaj stempelki na twarz. Kobiety używające beuty blender doskonale znają tę zasadę działania.

 

Róż na policzkach, czyli wykończenie makijażu

 

Dzięki różowi na policzkach twarz zyskuje naturalnego blasku i świeżości. Dlatego go nakładamy. Należy jednak pamiętać, że róż występuje w wielu odcieniach i trzeba dobrać idealny dla swojej skóry. W przeciwnym razie uzyskamy przeciwny efekt i będziemy wyglądać karykaturalnie. Przy nakładaniu różu minimalizm jest bardzo istotny. Nie wolno przesadzić z różem.

 

Jak należy rozprowadzać róż na twarzy?

 

Blusher odmienił trochę tradycyjne podejście do nakładania różu, którą to czynność wykonywano pędzlem. Ta szara gąbeczka pokaże nam dokładnie jaki nasz róż ma odcień. Po drugie rozprowadzi go perfekcyjnie metoda stempelków i nie zostanie zaznaczona sztuczna linia, która bardzo szpeci odbiór.

 

Róż na policzkach, czyli stawiając kropkę nad i

 

Warto pamiętać, że róż na policzkach nie może być nałożony zbyt blisko oczu i zbyt blisko ust. Zaznaczamy linię kości policzkowej w bardzo delikatny sposób. Ma być to ledwie muśnięcie a nie wyraźne koliste plamy. Takiej sytuacji się wystrzegamy niczym diabeł święconej wody. Róż ma być dyskretnym akcentem, który świadczy o dbałości o szczegóły w  makijażu.

Marta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *